Струмица

  во

  Бразилецот Сержињо најдобро се снајде во 57. минута и со гол го одлучи дербито меѓу Шкупи и Вардар. Домаќините на „Чаир“ се радуваа на трите бодови, со кои ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Дедо и внук од радовишкото село Лубница, општина Конче се повредени утрово околу 10 часот во сообраќајна несреќа, што се случи на патот Радовиш-Струмица. Во ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Кога играат старите лути скопски ривали Шкупи и Вардар, а посебно на Чаир, тогаш тоа е дерби на колото. Така е и во ова 14. коло кое се игра денеска со почеток ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Уставниот суд оди против волјата на граѓаните од југоистокот што не сакаат рудници. Очигледно е дека судството ни е во спрега со бизнис елитата. Вака реагираат ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Политичката партија „Левица” се одзва на повикот на иницијативата „Здрава Котлина” за заедничка борба на сите општествени-политички фактори против рудниците на ...
  сите 26 | | | веќе видена