Струмица

  во

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози.Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Одбојкарите на Струмица Џио ќе ја бранат шампионската титула во првенството на Македонија откако го совладаа Вардар со 3-1 во сетови во ’мајсторката’ што ја ...
  сите 4 | | | веќе видена

  На  135. редовна седница на Владата на РСМ е усвоена Предлог - одлуката за започнување постапка за доделување на договор за воспоставување на јавно приватно ...
  сите 48 | | | веќе видена

  На денешната седница Владата жја усвои информацијата за  нивелација на платите на вработените во институциите од областа на културата по дејности, согласно ...
  сите 48 | | | веќе видена

  На денешната владина седница е усвоена Предлог – одлуката за започнување постапка за доделување на договор за воспоставување на јавно приватно партнерство за ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Почнувајќи од минатиот месец, 2.899 вработени во културата ќе имаат зголемување на платите, соопшти вечерва владината прес-служба по одржувањето на 135 седница ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Почнувајќи од минатиот месец, 2.899 вработени во културата ќе имаат зголемување на платите, соопшти вечерва владината прес-служба по одржувањето на 135 седница ...
  сите 48 | | | веќе видена

  На денешното рочиште за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година, се испитуваа двајца сведоци, кои биле сослушувани и во претходната ...
  сите 46 | | | веќе видена

  На денешното рочиште за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година, се испитуваа двајца сведоци, кои биле сослушувани и во претходната ...
  сите 46 | | | веќе видена

  На денешното рочиште за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година, се испитуваа двајца сведоци, кои биле сослушувани и во претходната ...
  сите 46 | | | веќе видена