Струмица

  во

  На падините на планината Огражден, група активисти со жив ѕид и моторни возила го блокираше патот до рудникот Иловица – Штука. “Нема да дозволиме никому да има ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Попладнево нашево подрачје постепено потпадна под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса, која предизвика интензивни врнежи и грмежи. На повеќето места ...
  сите 329 | | | веќе видена

  Во време кога земјоделците од Росоман, Струмичко, Овче Поле, Ресен се соочуваат со проблеми со наводнување и пласман на змјоделските произиводи, Владата ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Попладнево нашево подрачјето постепено потпадна под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса, која предизвика интензивни врнежи и грмежи. На повеќето ...
  сите 339 | | | веќе видена

  Жители од подогражденските села и активисти против изградба на рудникот Иловица ги спречија екипите на Заводот и Музеј од Струмица да вршат истражување на ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Жители од Иловица и Штука заедно со активистите против рудници од здруженијата „Здрава котлина“ и „Еко долина“’ ги спречија археолозите од Заводот и Музеј од ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Со девет тренинзи од денеска до петок, најдобрите македонски одбојкари предводени од Матијашевиќ ќе ја завршат првата етапа на подготовките пред дебитантскиот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Македонската ракометна репрезентација на првото место ги заврши квалификациите за ЕП 2020 кое ќе се игра во Австрија, Норвешка и Шведска, во ждрепката ќе биде ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Интензивно се врши реконструкција на регионалниот пат Штип-Радовиш, по кој се одвива сообраќај од Штип кон Радовиш и Струмица. Фирмата „Штрабаг“, која го гради ...
  сите 22 | | | веќе видена

  До четврток продолжува периодот на нестабилно време, соопшти УХМР. Во попладневните и вечерните часови ќе има пороен дожд, засилен ветер и грмежи. Локално ...
  сите 82 | | | веќе видена