Струмица

    во

    Покрај двете работилници кои се одржаа во Струмица и Тетово, денес од Велес и Лозово започна бранот на инфо денови во склоп на едукативната кампања за ИПАРД ...
    сите 49 | | | веќе видена

    За 11 месеци лани осум лица го загубиле животот, а 224 биле повредени во сообраќајни несреќи во Југоистокот.Бројот на сообраќајните несреќи со смртни последици ...
    сите 23 | | | веќе видена