Струмица

  во

  Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски за денеска најави први резултати по реакциите во јавноста за случаи на непотизам со ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Скопје, 19 февруари 2019 (МИА) – Мајката на портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов, ќе се повлече од работното место во Централен регистар во Струмица, по ...
  сите 153 | | | веќе видена

  Македонскиот иновативен бизнис PowerAD од Струмица е селектиран во групата на 50 напредни конкурентни старт-ап бизниси од целиот свет на форумот на најголеми ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Мирослав Наумоски, прв братучед на градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Наумоски, пред 2 месеци бил вработен во Централен регистар на определено време, ...
  сите 153 | | | веќе видена

  Мирослав Наумоски, прв братучед на градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Наумоски, пред 2 месеца бил вработен во Централен регистар на определено време, ...
  сите 153 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд во Скопје денеска завшен збор имаше адвокатот Елвир Исени, бранител на обвинетите Мендух Тачи и Бедредин Ибраими, кои во предметот „Титаник2“ ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Првото повлекување од работното место по најавата на премиерот Зоран Заев дојде од мајката на портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов. Костадинов денеска ...
  сите 153 | | | веќе видена

  Адвокатот на обвинетите Мендух Тачи и Бедредин Ибраими, Елвер Исени, во завршниот збор за предметот „Титаник 2“ на СЈО побара од судот одбивателна пресуда за ...
  сите 53 | | | веќе видена

   Во Кривичниот суд во Скопје денеска завршен збор имаше адвокатот Елвир Исени, бранител на обвинетите Мендух Тачи и Бедредин Ибраими, кои во предметот ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов изјави дека неговата мајка се повлекува од работното место. Тој вели дека е се законски, но ова е од морален чин. Не ...
  сите 153 | | | веќе видена