Струмица

  во

  НУ Театар Комедија започнува турнеја низ нашата држава со претставата „Вардарски пастуви“. Почетокот на турнејата е закажан за 27 мај, понеделник, во Кочани, ...
  сите 47 | | | веќе видена

  НУ Театар Комедија започнува турнеја низ нашата држава со претставата „Вардарски пастуви“. Почетокот на турнејата е закажан за 27 мај, понеделник, во Кочани, ...
  сите 47 | | | веќе видена

  НУ Театар Комедија започнува турнеја низ нашата држава со претставата „Вардарски пастуви“. Почетокот на турнејата е закажан за 27 мај, понеделник, во Кочани, ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Финалето на Купот на Македонија им припадна на фудбалерите на Академија Пандев. По драматичен натпревар кој заврши со изведување пенали, струмичани ги надиграа ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Денес се одигра финалето од македонскиот куп во кое играа екипите на Академија Пандев и Македонија Ѓ.П. Гледавме навистина интересен натпревар кој се решавше ...
  сите 6 | | | веќе видена