Струмица

  во

  Поради екстремно ниските температури, Министерството за труд и социјална политика апелира до граѓаните доколку забележат бездомно лице да го пријават на ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Сонот на голем број одбојкари, тренери и спортски работници во Македонија што почна од првите претквалификациски дуели со Австрија пред 25 години, конечно ...
  сите 6 | | | веќе видена

  На денешен ден - 10 јануари 10 јануари 2019 49 г.п.н.е.- Гај Јулиј Цезар (римски војсководец, државник, диктатор) ја изговорил познатата реченица "Коцката е ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев во интервјуто на Сител се пофали дека цвета бизнисот со масло од марихуана во земјава. -Имаме лиценца дадено за медицинско масло од ...
  сите 100 | | | веќе видена