Софија

  во

  По синоќешниот концерт на маестро Кемал Гекиќ, музичката програма на „Охридско лето“ продолжува со вечерашниот настап на дуото 4 раце на пијано со уметниците ...
  сите 70 | | | веќе видена

  По синоќешниот концерт на маестро Кемал Гекиќ, музичката програма на „Охридско лето“ продолжува со вечерашниот настап на дуото 4 раце на пијано со уметниците ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Јулија Коќубан е една од водечките пијанистки на нејзината генерација. Нејзиниот деби-албум „Шуман, Шопен, Бацевич" е оценет од музичката критика како еден од ...
  сите 70 | | | веќе видена

  По синоќешниот концерт на маестро Кемал Гекиќ, музичката програма на „Охридско лето“ продолжува со вечерашниот настап на дуото 4 раце на пијано со уметниците ...
  сите 70 | | | веќе видена

  По синоќешниот концерт на маестро Кемал Гекиќ, музичката програма на „Охридско лето“ продолжува со вечерашниот настап на дуото 4 раце на пијано со уметниците ...
  сите 70 | | | веќе видена

  По синоќешниот концерт на маестро Кемал Гекиќ, музичката програма на „Охридско лето“ продолжува со вечерашниот настап на дуото 4 раце на пијано со уметниците ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Парцелата паркингот пред „Холидеј ин“ е единствената голема атрактивна локација во центарот на градот, која урбаната мафија не успеа да ја искрчми, распарчи ...
  сите 3 | | | веќе видена

  По синоќешниот концерт на маестро Кемал Гекиќ, музичката програма на „Охридско лето” продолжува со вечерашниот настап на дуото 4 раце на пијано со уметниците ...
  сите 70 | | | веќе видена

  По синоќешниот концерт на маестро Кемал Гекиќ, музичката програма на „Охридско лето” продолжува со вечерашниот настап на дуото 4 раце на пијано со уметниците ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Родители на деца со посебни потреби во Бугарија од иницијативата „Системот нè убива“ планираат да ги преместат шаторите на локација пред зградата на Владата, ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Пред 107 години, во Букурешт, се преговараше за Македонија. Навистина, името Македонија не се ни споменува, но во суштина, се се' врти околу нејзината ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Со добро одбрани композиции на Рахмањинов и Мусоргски изведени на виолончело и пијано, грчките уметници Христос Гримпас и Џорџ Емануел Лазаридис приредија ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Драмски театар- Скопје кој е чест гостин на „Охридско лето“ вчеравечер на фестивалот ја одигра театарската претстава „Чудесна терапија“ од Даниел Глатауер во ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Родители на деца со посебни потреби во Бугарија од иницијативата „Системот нè убива“ планираат да ги преместат шаторите на локација пред зградата на Владата, ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Рахмањинов и Мусоргски прозвучија совршено преку изведбата на уметниците Гримпас и Лазаридис Со добро одбрани композиции на Рахмањинов и Мусоргски изведени на ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Во Србија 236 новозаразени, 9 лица починаа, забрана за литии во Грција до крајот на август, вонредни мерки во Лариса... Србија 1. Партријахот Иринеј: ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Родители на деца со посебни потреби во Бугарија од иницијативата „Системот нè убива“ планираат да ги преместат шаторите на локација пред зградата на Владата, ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Драмски театар Скопје кој е чест гостин на „Охридско лето“ вчеравечер на фестивалот ја одигра театарската претстава „Чудесна терапија“ од Даниел Глатауер во ...
  сите 16 | | | веќе видена