Софија

  во

  Семејството Бекам викендов објави убави вести. Најстариот од четирите деца на познатата двојка, Дејвид и Викторија, Бруклин, ја запроси својата девојка Никола. ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Во повеќе градови во Србија шести ден по ред продолжија протестните собири. Граѓаните излегоа на улиците за да го изразат своето незадоволство од состојбата во ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Грција ќе направи се што е во нејзина моќ за Турција да сноси последици поради претворувањето на Аја Софија во џамија, изјавил претставникот на грчката влада, ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Илјадници луѓе денеска се собраа пред канцеларијата на претседателот Румен Радев, а во моментот демонстрантите го опколија центарот на Софија и бараат оставка ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Не плашете се – излезете на гласање и гласајте! Ако се плашеше Никола Карев, немаше да ја имаме Крушевската република! Ако се плашеше Питу Гули, Мечкин камен ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Архимандритот Партениј, игумен на манастирот „Свети Јован Бигорски“, на Петровден е востоличен во викарен епископ антаниски на Македонската православна црква - ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Бугарскиот премиер Бојко Борисов го отфрли предлогот на претседателот Румен Радев, Владата и јавниот обвинител да поднесат оставка. – Јас сум демократ, постои ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Бугарскиот премиер Бојко Борисов го отфрли повикот на претседателот Румен Радев за оставка на владата и јавниот обвинител и рече дека владата ќе се промени на ...
  сите 88 | | | веќе видена