Софија

  во

  Софија, 15. април 2019 (ИНПРЕС) – Кинезите помалку страдаат од рак, депресија, астма и туберкулоза, а тајната за тоа е среќата, пишува бугарскиот портал ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Големото дерби меѓу Левски Софија и Лудогорец требаше да биде фудбалски празник кај нашиот сосед, но наместо тоа, истото се претвори во натпревар кој сега ги ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Каратистот Емил Павлов од КК „Штип” и борачот Владимир Егоров од БК „Балканец” од Штип, од Европските првенства се вратија со медали. Павлов го освои ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Големото дерби меѓу Левски Софија и Лудогорец требаше да биде фудбалски празник кај нашиот сосед, но наместо тоа, истото се претвори во натпревар кој сега ги ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Уште од онаа вечер (27 април 2017) кога сегашниот премиер се појави на „Телма“ со крупна, тазе-лепенка на чело и кога ја изговори онаа тивка, огорчена ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Гоце Делчев - тема за прво посериозно спротиставување на мислењата на македонските и бугарските историчари. На последниот состанок на мешовитата македонско – ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Ексклузивен документ од мај 1943 година: Бидејќи задачата на заедничката бугарско-македонска комисија за историски и образовни прашања не е промена на ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Повеќе од 140 ученици присуствуваа на балканскиот карате семинар што вчера и завчера се одржа во Скопје, на кој инструкторите шихан Тони Петров од Бугарија – 7 ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Повеќе од 140 ученици присуствуваа на балканскиот карате семинар што вчера и завчера се одржа во Скопје, на кој инструкторите шихан Тони Петров од Бугарија – 7 ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Повеќе од 140 ученици присуствуваа на балканскиот карате семинар што вчера и завчера се одржа во Скопје, на кој инструкторите шихан Тони Петров од Бугарија – 7 ...
  сите 9 | | | веќе видена

  На 42. Денови на македонска музичка вечер од 20 часот во Музејот на македонската борба концерт ќе одржи летонската пијанистка Лаума Скриде, која ќе изведе дела ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Дејан Давидовски (39), по кого беше распишана меѓународна потерница откако како осомничен за случувањата во Собранието на 27 април 2017 година не беше достапен ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Бидејќи задачата на заедничката бугарско-македонска комисија за историски и образовни прашања не е промена на официјалната историја, туку промена на напишаното ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Дејан Давидовски, еден од недостапните напаѓачи како дел од толпата која влезе во Собранието на 27 април, е уапсен на аеродром во Стокхолм. МВР по обвинетиот ...
  сите 4 | | | веќе видена