Софија

  во

  -Се беше како и обично. Се собравме да се забавуваме, а тогаш се појави тоа момче. Нудеше таблети. Софија зеде една и одеднаш пребледе-вака на кобната забава ...
  | | веќе видена

  Бугарија доставила над 30 страници забелешки во учебниците по историја до Македонија, изјави бугарската вицепремиерка и министерка за надворешни работи ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Најновата жртва на екстазите во Србија , петнаесетгодишната Софија била талент за математика. Никогаш немала проблеми со ништо во животот, пријателите ја ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Хуманитарен концерт на класична музика за 15-годишната охриѓанка Сара Настеска, на кој ќе гостуваат реномираните руски уметници, пијанистот Александар Синчук и ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Додека го чекаат Никола Груевски да се појави во затворот Шутка за да ја издржува 2-годишната казна за случајот „Тенк“, на социјалните мрежи кружи стара ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Софија, 10 ноември 2018 (МИА) – Бугарија достави над 30 страници со забелешки на учебниците по историја во Македонија, изјави бугарската вицепремиерка и ...
  сите 29 | | | веќе видена

  „Хексагон“ е новиот инспиративен предизвик на дизајнерката Јованка Јанкоска, филигрански осмислен и на оваа трета самостојна и прва меѓународна изложба. Со ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Македонија и Бугарија немаат никакви различни гледишта за  праисторискиот и античкиот период, забелешките се главно за  содржините од средниот век: толкувањата ...
  сите 42 | | | веќе видена

  На панел дискусијата посветена на лажните вести во рамки на предизборната кампања, Манчевски се осврна на изборните кампањи кои во изминатите години се водеа ...
  сите 20 | | | веќе видена

   Вистината е главното оружје против лажните вести, истакна министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски во Софија каде учествува на ...
  сите 22 | | | веќе видена