Софија

  во

  Пред една година започнаа напорите на нашите земји. Четиристраните состаноци станаа институција, изјави денеска грчкиот премиер Алексис Ципрас по средбата со ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николоски, во гостувањето во емисијата „Фактор магазин“ емитувана на „24 телевизија“, на прашањето „дали ВМРО ДПМНЕ ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николоски, во денешното гостување во емисијата „Фактор магазин“ емитувана на „24 телевизија“, на прашањето „дали ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николоски, во денешното гостување во емисијата „Фактор магазин“ емитувана на „24 телевизија“, на прашањето „дали ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Во последните неколку месеци, најмалиот син на Лепа Брена, Виктор, во медиумите не се појавува со девојки туку со пријателите и семејството. Како што пренесува ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Најмалиот син на Лепа Брена, Виктор, веќе неколку месеци е во врска со Софија Шашиќ, пренесува „Ало“. Според српски „Ало“, Софија била подолго време во врска ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во последните неколку месеци, најмалиот син на Лепа Брена во медиумите не се појавува со девојки туку со пријателите и семејството. Како што пренесува „Ало“ ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Во пасошката мафија, има сомнежи во Софија, дека е вмешан и вицепремиерот на бугарската влада, министер за одбрана и лидер на бугарското ВМРО, Красимир ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Илјадници луѓе дале поддршка на едно девојче, откако нејзината мајка Кери Колиџ од Тивертон во Девон на Фејсбук објавила фотографија од последиците кое на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Прво, воопшто не треба да биде спорно дека грчката опозиција жестоко го одбива договорот поради внатрешни политички интереси: доаѓаат избори и тие прават сѐ за ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Светата православна црква денеска ги одбележува празниците посветени на Светиот пророк Јоил, Светиот маченик Уар и Преподобен Проход Пчињски. Преподобен Прохор ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Лидерот на Бугарската партија ВМРО Красимир Каракачанов тврди дека никогаш не зеле пари за издавање на документи за бугарско државјанство, туку секогаш ја ...
  сите 52 | | | веќе видена