Софија

  во

  Српскиот министер за туризам предвидува загуба во туристичкиот сектор од милијарда евра, Мицотакис вети одговор на секоја турска провокација, градоначалникот ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Десеттиот фестивалски ден на „Охридско лето“ носи две интересни содржини, концерт на украинското дуо Дима Ткаченко на виолина и Роман Лопатински на пијано, ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Уште едно врвно уметничко доживување приреди фестивалот „Охридско лето“ вчеравечер во црквата „Света Софија“ со концертот на словенечкиот гудачки квартет ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Десеттиот фестивалски ден на „Охридско лето“ носи две интересни содржини, концерт на украинското дуо Дима Ткаченко на виолина и Роман Лопатински на пијано, ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Пoранешниот функционерка на СДСМ, Софија Куновска, прашува дали лидерот на СДСМ, Зоран Заев, најавува дека нема да биде премиер, па планира да се откаже од ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Бугарија го укина карантинот за граѓаните од Македонија, Грција официјално влезе во вториот бран на коронавирусот, Србија воведува задолжителен Ковид-19 тест ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Деветиот фестивалски ден на годинешното издание на „Охридско лето“ резервиран за концертот на словечениот гудачки квартет „Дисонанс“, во состав Јанез Подлесек ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Различни композитори и различни музички стилови на едно пијано донесоа вчеравечер рускиот пијанист Илја Максимов и неговата партнерка Јулија Коќубан од Полска ...
  сите 64 | | | веќе видена