Софија

  во

  Деветиот фестивалски ден на годинешното издание на „Охридско лето“ резервиран за концертот на словечениот гудачки квартет „Дисонанс“, во состав Јанез Подлесек ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Деветиот фестивалски ден на годинешното издание на „Охридско лето” резервиран за концертот на словечениот гудачки квартет „Дисонанс”, во состав Јанез Подлесек ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Деветиот фестивалски ден на годинешното издание на „Охридско лето“ резервиран за концертот на словечениот гудачки квартет „Дисонанс“, во состав Јанез Подлесек ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Деветиот фестивалски ден на годинешното издание на „Охридско лето” резервиран за концертот на словечениот гудачки квартет „Дисонанс”, во состав Јанез Подлесек ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Како што е познато, Премиерлигата го дисквалификуваше шампионот во Фантази Премиерлигата која изминатата сезона броеше близу осум милиони натпреварувачи ширум ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Светски познатиот пијанист од Хрватска, кој со години живее и твори во Америка, Кемал Геѓиќ, три пати менувал авионски билети за да настапи на Охридско ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Македонија и Бугарија треба да ги решат меѓусебните прашања врз основа на Договорот за пријателство, добрососедство и соработка, порача директорката на Одделот ...
  сите 38 | | | веќе видена

  По синоќешниот концерт на маестро Кемал Гекиќ, музичката програма на „Охридско лето“ продолжува со вечерашниот настап на дуото 4 раце на пијано со уметниците ...
  сите 66 | | | веќе видена

  По синоќешниот концерт на маестро Кемал Гекиќ, музичката програма на „Охридско лето“ продолжува со вечерашниот настап на дуото 4 раце на пијано со уметниците ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Јулија Коќубан е една од водечките пијанистки на нејзината генерација. Нејзиниот деби-албум „Шуман, Шопен, Бацевич" е оценет од музичката критика како еден од ...
  сите 66 | | | веќе видена

  По синоќешниот концерт на маестро Кемал Гекиќ, музичката програма на „Охридско лето“ продолжува со вечерашниот настап на дуото 4 раце на пијано со уметниците ...
  сите 66 | | | веќе видена

  По синоќешниот концерт на маестро Кемал Гекиќ, музичката програма на „Охридско лето“ продолжува со вечерашниот настап на дуото 4 раце на пијано со уметниците ...
  сите 66 | | | веќе видена

  По синоќешниот концерт на маестро Кемал Гекиќ, музичката програма на „Охридско лето“ продолжува со вечерашниот настап на дуото 4 раце на пијано со уметниците ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Парцелата паркингот пред „Холидеј ин“ е единствената голема атрактивна локација во центарот на градот, која урбаната мафија не успеа да ја искрчми, распарчи ...
  сите 13 | | | веќе видена

  По синоќешниот концерт на маестро Кемал Гекиќ, музичката програма на „Охридско лето” продолжува со вечерашниот настап на дуото 4 раце на пијано со уметниците ...
  сите 66 | | | веќе видена

  По синоќешниот концерт на маестро Кемал Гекиќ, музичката програма на „Охридско лето” продолжува со вечерашниот настап на дуото 4 раце на пијано со уметниците ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Родители на деца со посебни потреби во Бугарија од иницијативата „Системот нè убива“ планираат да ги преместат шаторите на локација пред зградата на Владата, ...
  сите 53 | | | веќе видена