Софија

  во

  Првата светска тенисерка во моментов, Јапонката Наоми Осака имаше причина за разочарување во четвртфиналниот меч на Мастерсот во Синсинати. Осака поради ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Музичката програма на „Охридско лето” продолжува со вечерашниот концерт на бугарскиот пијанист Димчо Величков. Димчо Величков е роден во 1987 година во Стара ...
  сите 12 | | | веќе видена

  „Моето чувство е дека во соседна Бугарија е создадена генерална перцепција - не само кај поединци во владата, во опозицијата или медиумите - туку генерална ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Произведувачот на електрични автомобили "Tesla" ги демантирал наводите на медиумите дека извршниот директор на компанијата, Илон Маск, барал совет од ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Сестрите Софија (22) и Скарлет (17)  ја подржале својата сестра Систин (21г) на нејзиното деби на големото платно. 21- годишната Систин тргна по стапките на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  На 10 август 2019 година, сабота, во Скопје се одржи 29. Генерално Собрание на Светскиот Македонски Конгрес (СМК). 29. Генерално Собрание донесе Резолуција за ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Универзитетите од Макеоднија и годинава не се најдоа на Шангајската листа на најдобри 1.000 универзитети во светот. На листата на Академско рангирање на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  На листата на Академско рангирање на светски универзитети за 2019 година, на прво место 17-та година по ред е Универзитетот Харвард, на второ Стенфорд од САД, ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Натпреварите од квалификациите за Лигата на Европа не беа проблематични за прогнозирање за еден обложувач во Гостивар, кој во уплатно место на Sport Life во ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Младиот пијанист Александар Гаџиев со своето маестрално музицирање ја воодушеви публиката на фестивалот „Охридско лето“ синоќа во црквата „Света Софија“, ...
  сите 14 | | | веќе видена