Софија

  во

  Европската унија мора да покаже поголема ангажираност во земјите од Западен Балкан со цел да ја стимулира нивната евроатлантска интеграција, порачаа бугарската ...
  сите 426 | | | веќе видена

  Што е потребно за да добиете Оскар за најдобра улога? Талент, интересен изглед и тематика која на некој начин може да се допре до срцата на жирито, се од ...
  сите 5 | | | веќе видена

  За да се разбере сегашноста и за да може да се прогнозира иднината, мора да се познава минатото. Во следните редови ги одбележуваме настаните од науката и ...
  сите 7 | | | веќе видена

   Забавата по Оскарите секогаш продолжува на забавата на Vanity Fair. Овде се појавуваат и сите популарни „фаци“ од шоу бизнисот кои ја зачинуваат вечерта. ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Откако беше потврдено дека Софија Гоџија ќе го пропушти остатокот од сезоната поради скршена рака, веднаш потоа стигна и потврда дека олимписката шампионка од ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Проектот неизоставно мора да биде заокружен со печатено издание. Со книга. Со монографија. Тоа останува. Вообичаено ние фотографиите ќе си ги собереме делата ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Најдобрата македонска тенисерка не успеа да ја освои титулата на ИТФ фјучерсот во Трнава, Словачка, откако загуби во финалната пресметка од Софија Лансаре. ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Македонскиот рекет, Лина Ѓорческа не успеа да го направи последниот чекор и да ја освои титулата на ИТФ фјучерсот во Трнава кој се играше на тврда подлога во ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Лина Ѓорческа е поразена во финалето на ИТФ фјучерсот во Трнава, најдобрата македонска тенисерка со 2-0 во сетови загуби во дуелот со Софија Лансере.Лина ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Македонскиот рекет, Лина Ѓорческа не успеа да го направи последниот чекор и да ја освои титулата на ИТФ фјучерсот во Трнава кој се играше на тврда подлога во ...
  сите 24 | | | веќе видена