Софија

  во

  Со повеќе од сериозни промени во играчкиот кадар кратовски Силекс ќе го дочека стартот на пролетниот дел од сезоната. Кратовци досега се разделија со дури осум ...
  сите 9 | | | веќе видена

  На денешен ден - 10 јануари 10 јануари 2019 49 г.п.н.е.- Гај Јулиј Цезар (римски војсководец, државник, диктатор) ја изговорил познатата реченица "Коцката е ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Николај Василев, бивш советник на поранешниот бугарски потпретседател Тодор Кавалџиев, смета дека со негирањето на македонскиот идентитет и јазик Бугарија им ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Македонскиот музичар, композитор и продуцент Кирил Џајковски имаше целовечерен настап на плоштадот во Шибеник за време на Новогодишната ноќ пред неколку илјади ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Во бугарските учебници Македонија и натаму се третира како неослободена бугарска територија и тоа треба да биде променето. Македонскиот дел од ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Концертот на српските солисти Александра Петровиќ и Стеван Каранац, кои на 12 јануари ќе настапат во рамките на фестивалот „Охридско лето“ заедно со Српскиот ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Концертот на српските солисти Александра Петровиќ и Стеван Каранац кои на 12 јануари ќе настапат во рамките на фестивалот „Охридско лето“ заедно со Српскиот ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Концертот на српските солисти Александра Петровиќ и Стеван Каранац кои на 12 јануари ќе настапат во рамките на фестивалот „Охридско лето“ заедно со Српскиот ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Концертот на српските солисти Александра Петровиќ и Стеван Каранац, кои на 12 јануари ќе настапат во рамките на фестивалот „Охридско лето“ заедно со Српскиот ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Наместо Збогум до Љубиша Георгиевски (1937 – 2018) Јордан Плевнеш Истиот ден кога Љубиша Георгиевски Го напушти овој свет „Долината на солзите“ На 6 декември ...
  | | веќе видена

  Познато е дека после новогодишните и божиќните празници наталожуваме уште по некој килограм плус, па паниката почнува токму од денес. Не паничете! Можно е ...
  сите 8 | | | веќе видена