Софија

  во

  Двајца горди татковци ги поддржаа своите ќерки заедно за своето деби на големиот екран. Џејми Фокс и Силвестер Сталоне застанаа покрај 21-годишната Систин Роуз ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Иако е тешко да се поверува дека некој може да биде во центарот на вниманието покрај целото семејство Кардашијан , очигледно тоа и успеа на Софија Ричи. Таа за ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Освен македонски и англиски, на СВП ќе секористат и албански и француски јазик. Организаторите на Струшките вечери на поезијата ја објавија Програмата на ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Бројни реакции и критики од сите страни по скандалозната изјава на Зоран Заев.Тој се служеше со наврeдлив и хoмофобен речник, со кој навредуваше новинар, но и ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Десет македонски документарни филмови ќе бидат прикажани како дел од програмата на јубилејното 10. издание на Фестивалот на креативен документарен филм ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Женската кошаркарска репрезентација до 16 години замина за Софија, Бугарија каде во наредните десет дена ќе учествува на Европското првенство, дивизија ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Бројни реакции и критики од сите страни по скандалозната изјава на Зоран Заев. Тој се служеше со наврeдлив и хoмофобен речник, со кој навредуваше новинар, ...
  сите 184 | | | веќе видена

  Се шири бројот на македонски културни центри во светот. По отворањето на Културно- информативните центри во Њујорк и Софија, во 2004 и 2005 година, за два ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Во рамките на фестивалот „Охридско лето“ вчера во црквата „Света Софија“ се одржа завршен концерт од Меѓународниот семинар по виолина, виола, клавир, барокна и ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Нивото на културата ни е во зародиш. Не во смисла на ангажираноста на културните дејци, за голема среќа денес има сè повеќе храбри млади луѓе кои сакаат да се ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Незаборавно музичко патување со четири гитари приреди синоќа италијанскиот квартет „Апеирон“ за многубројната публика на фестивалот „Охридско лето“.Врвните ...
  сите 60 | | | веќе видена