Софија

  во

  И тоа се случи, сред сезона Балканската лига се одлучи на уште еден компромис, макар бил добар за македонската кошарка. Да ја вклуши екипата на Блокотехна во ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Во организација на Светската туристичка организација (UNWTO) и Министерството за туризам на Република Бугарија на 15-ти и 16-ти ноември во Софија се одржува ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Одбележувањето на 100 годишнината од крајот на Првата светска војна што се одржа во Париз во неделата беше можност десетици лидери на држави, кои беа на ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Трет ден по ред во МВР молк за случајот со бегството на Никола Груевски. Иако министерот Оливер Спасовски беше гостин во емисија на национална телевизија ...
  сите 273 | | | веќе видена

  Примената на сите точки од Договорот за пријателство, добрососедство и соработка со Бугарија се одвива многу добро, а економската соработка меѓу двете држави ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Барањето на Груевски за азил е правно, а не политичко прашање, посочил унгарскиот министер за надворешни работи во телефонски разговор со својот македонски ...
  сите 265 | | | веќе видена

  Интергацијатана Македонија во НАТО и во ЕУ ќе биде од полза не замо за земјата тукуи и за Бугарија, како и за целиот регион, порача бугарскиот премиер Бојко ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Примената на сите точки од Договорот за пријателство, добрососедство и соработка со Бугарија се одвива многу добро, а економската соработка меѓу двете држави ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски денеска на средба со еврокомесарката за дигитална економија и општетсво Марија Габриел ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски денеска на средба со еврокомесарката за дигитална економија и општетсво Марија Габриел ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Примената на сите точки од Договорот за пријателство, добрососедство и соработка со Бугарија се одвива многу добро, а економската соработка меѓу двете држави ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Примената на сите точки од Договорот за пријателство, добрососедство и соработка со Бугарија се одвива многу добро, а економската соработка меѓу двете држави ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Нашите две земји се пример за новата реалност на Балканот, изјави премиерот Зоран Заев по состанокот со неговиот бугарски колега Бојко Борисов, што се одржа ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Делегација на Агенцијата за вработување на Република Македонија предводена од директорката Билјана Јовановска денеска оствари работна средба со делегација на ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Примената на сите точки од Договорот за пријателство, добрососедство и соработка со Бугарија се одвива многу добро, а економската соработка меѓу двете држави ...
  сите 56 | | | веќе видена