Софија

  во

  74-годишниот актер и холивудска ѕвезда Силвестер Сталоне со своите Инстаграм следбеници сподели фотографија на која позира со своите убави ќерки, за кои, како ...
  сите 51 | | | веќе видена

  „Битката на Неретва“ е еден од најамбициозните филмови на поранешна Југославија. Најголемите sвезди на светот во тоа време, Јул Бринер, Франко Неро и големиот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  „Битката на Неретва“ е еден од најамбициозните филмови на поранешна Југославија. Најголемите sвезди на светот во тоа време, Јул Бринер, Франко Неро и големиот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Универзална сала треба да остане на исто место, реставрирана, со намален капацитет на 1000 места -Универзална сала треба да остане на исто место, реставрирана, ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Универзална сала треба да остане на исто место, реставрирана, со намален капацитет на 1000 места, велат од Авалон продукција. -Универзална сала треба да остане ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Стабилноста во Медитеранот, активностите на Турција, потребата за дијалог и деескалација на тензиите, беа во фокусот на разговорите на министрите за надворешни ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Веќе една деценија Силвестер Сталоне се обидува да се подмлади со разни естетски третмани, но многумина коментираат дека тоа баш и не му успева.. Се повеќе и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Не можам да речам дека беше неочекувана реакцијата на многу Скопјани во однос на конкурсот за парк на местото на Универзална Сала, затоа што секогаш кога се ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Каков договор ќе падне утре помеѓу лидерите на шесте земји од Западен Балкан? Ќе донесе ли Атлантскиот Совет конкретни чекори за соработка или ќе се сведе само ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Каков договор ќе падне утре помеѓу лидерите на шесте земји од Западен Балкан? Ќе донесе ли Атлантскиот Совет конкретни чекори за соработка или ќе се сведе само ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Стабилноста во Медитеранот, активностите на Турција, потребата за дијалог и деескалација на тензиите, беа во фокусот на разговорите на министрите за надворешни ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Тоа што странските гости го нотирале во своите оценки од престојот во земјава и особено во Охрид како наша најпосетувана туристичка дестинација за слабата ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Стабилноста во Медитеранот, активностите на Турција, потребата за дијалог и деескалација на тензиите, беа во фокусот на разговорите на министрите за надворешни ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Во отсуство на странски гости, најпопуларните локации низ градот и во околината затрупани од отпад, ѓубре, амбалажа…Сега нема кому да се замери за слабата ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Игор Христов има завршено режија на Академијата во Софија, каде што и магистрирал. Тој зад себе има многу успешни кратки филмови, кои го одведоа на филмските ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Еден од најголемите и највлијателните поддржувачи на СДСМ и Зоран Заев, екс новинарот Бранко Тричковски, со нови навреди за Рашела Мизрахи и за револуционерите ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Универзалната Сала во Скопје е круна или трајно обележје на солидарните дарители за возобновување на Скопје по фаталниот земјотрес кој го зафати градот во ...
  сите 120 | | | веќе видена