Словенија

  во

  Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски денеска во Пробиштип, заедно со градоначалникот на Пробиштип Драган Анастасов, одржаа ...
  сите 35 | | | веќе видена

  На конкурсот за шестото издание на Меѓународниот поетски фестивал „Литературни искри“ се пријавил 161 поет. Конечниот список со учесници кои ќе конкурираат за ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Грција и грчкиот премиер Алексис Ципрас од оваа година ќе може да учествуваат на Самитот на Кина со земјите од Источна и Југоисточна Европа кој започнува ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев, министерката задолжена за странски инвестиции Зорица Апостолска и министерот ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Охрид, 11. април 2019 (ИНПРЕС) – Каков е по карактер надвор од политичката сцена, за професионалните предизвици, за животното мото и мудрост што сака да ја ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Женската популација во земјава зема 18 отсто помала плата од мажите за истите работни позиции. Просечната нето плата по вработен во јануари изнесува 24.517 ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Женската популација во земјава зема 18 отсто помала плата од мажите за истите работни позиции. Просечната нето плата по вработен во јануари изнесува 24.517 ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Заврши конкурсот за шестото издание на Меѓународниот поетски фестивал „Литературни искри“ во Гостивар. Годинава, организаторите бележат рекорден број од над ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Женската популација во земјава зема 18 отсто помала плата од мажите за истите работни позиции. Просечната нето плата по вработен во јануари изнесува 24.517 ...
  сите 6 | | | веќе видена

  На почетокот на Самитот се обрати домаќинот, претседателот на Владата на Хрватска Андреј Пленковиќ. Главна тема на Самитот е да се изградат нови мостови преку ...
  сите 93 | | | веќе видена