Словенија

  во

  Министерот без ресор задолжен за дијаспора и претседател на работната група за поддршка на Преспанскиот регион, Едмонд Адеми и министерот за надворешни работи, ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Словенечката авиокомпанија го произведе првиот електричен авион во светот, сертифициран од Агенцијата на ЕУ за воздухопловна безбедност (EASA), што значи дека ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Откако Словенија отпадна како дестинација за летни подготовки, а познато е дека во минатото таму по традиција одеа Работнички, Шкендија, Вардар,…ова лето Охрид ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Поради пандемијата на коронавирусот е прогласена двонеделна вонредна состојба во Белград, каде што синоќа протестираа студентите поради најавата за затворање ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Поради пандемијата на коронавирусот е прогласена двонеделна вонредна состојба во Белград, каде што синоќа протестираа студентите поради најавата за затворање ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Владимир Нешковиќ, родум од Скопје повеќе години живее работи во главниот град на Словенија. Во интервју за МИА го објаснува мотивот зошто тој заедно со повеќе ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Хрватска се наоѓа пред досега најнеизвесните парламентарни избори во историјата од стекнувањето на независноста. Кој и да ја победи и да ја формира новата ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Владимир Нешковиќ, родум од Скопје повеќе години живее работи во главниот град на Словенија. Во интервју за МИА го објаснува мотивот зошто тој заедно со повеќе ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Пица-академијата на Зоран Јовановски за една година од своето постоење стана една од најпрепознатливите академии каде што за доста кратко време може да се ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Владимир Нешковиќ, родум од Скопје повеќе години живее работи во главниот град на Словенија. Во интервју за МИА го објаснува мотивот зошто тој заедно со повеќе ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Словенија одлучи да ги тргне Хрватска, Франција и Чешка од таканаречената „зелена листа“ на држави кои се епидемиолошки безбедни, јави дописникот на МИА од ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Според последните податоци, во светот до сега се регистрирани 10.907.792 лица заразени со новиот коронавирус. Од нив починале 521.163, а оздравеле 6.088.007 ...
  сите 281 | | | веќе видена