Словенија

  во

  ЕКИПА во Љубљана, Никола Ѓуровски Ќе победиме еднаш, и веднаш сакаме на ЕП – македонска работа е тоа, секогаш така правиме и никогаш Европско во фудбал не сме ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Апелираме до стопанските субјекти и угостителските објекти да ни помогнат да ја одржиме хигиената и чистотата на Јадранската магистрала! Во текот на вчерашниот ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Фудбалската репрезентацијана Македонија вечерва го игра својот втор натпревар од квалификациите за пласман на ЕП 2020 на гости против Словенија. Националниот ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Тројца мажи по потекло од Босна и Херцеговина, биле протерани од Словенија, поради врски со радикалниот исламизам.Тие се вратиле во матичната земја, а ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Ријо Кобајаши ја потврди доминацијата во Светскиот куп во ски-скокови, откако денеска победи на 240 метерската ски – леталница во Планица, Словенија. Јапонецот ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Исчистени се приближно 300 кубни метри отпад од диви депонии на потегот од булеварот „Словенија“ кон Момин поток во рамки на седумдневната акција што заврши ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Тројца мажи по потекло од Босна и Херцеговина, биле протерани од Словенија, поради врски со радикалниот исламизам. Тие се вратиле во матичната земја, а ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Спортскиот портал „Екипа“ кој има специјален известувач во Словенија објави дека околу илјада навивачи на Македонија ја бришеле додавката „Северна“ од новото ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Триста метри кубни или 20 камиони ѓубре беа собрани во еднонеделната акција за чистење на патот кон Визбегово, Јадранска магистрала. Акцијата која минатиот ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Исчистени се приближно 300 кубни метри отпад од диви депонии на потегот од булеварот „Словенија" кон Момин поток во рамки на седумдневната акција што заврши ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Вечерва се игра натпреварот помеѓу Словенија и Македонија во рамките од второто коло во квалификациите за Европското првенство. Македонија е во добра форма, од ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Фудбалската репрезентацијана Македонија вечерва го игра својот втор натпревар од квалификациите за пласман на ЕП 2020 на гости против Словенија.Националниот ...
  сите 36 | | | веќе видена