Словенија

  во

  Безмалку три децении односите меѓу Република Македонија (по ново РСМ) и Република Грција (РГ) беа оптоварени со еден ирационален и апсурден спор за името на ...
  | | веќе видена

  Уште еден македонскиот напаѓач, од италијанското Калчо, потврди дека е во одлична форма. Илија Несторовски беше стрелец на два гола, а асистираше и при ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Бутнавме режим со пенкало, сега треба и овие да ги бутнеме со пенкало. Проблемот е што немаме со кого да ги замениме, немаме нова опција, нова енергија ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во соработка со кореографот вонр. професор на ФМУ, д-р Искра ШукароваУчесници: Студенти од студиската програма за балетска педагогија – современ танц на ФМУ – ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Од 18 до 21 март 2019 година на Факултетот за музичка уметност при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје, ќе гостува проф. Урша Рупник, кореограф од ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Заменик министерот за информатичко општество и администрација Александар Бајдевски се сретна со еврокомесарката за дигитална економија и општество Мариа ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Се појави пред шест месеци, а нејзиниот глас стана еден од најпрепознатливите кај најмладата публика во Македонија. Десетината цртани филмови и песнички со ...
  сите 2 | | | веќе видена

  На денешен ден - 17 март 17 март 2019 45.п.н.е.- Јулиј Цезар во битката кај Мунда во Шпанија убедливо ги поразил силите предводени од синовите на Гнеј Помпеј ...
  сите 8 | | | веќе видена