Словенија

  во

  Една од последните њујоршки резиденции од Златното доба на Америка, со многу богата историја, се најде на продажба за 50 милиони долари. Недвижнината ја ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Една од последните њујоршки резиденции од Златното доба на Америка, со многу богата историја, се најде на продажба за 50 милиони долари. Недвижнината ја ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Деновиве во Сараево по трети пат се одржува Sarajevo Unlimited , првиот регионален форум за иновации, претприемништво и технологија. Една од идеите зад самиот ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Една од последните њујоршки резиденции од златното време на Америка се најде на продажба за 50 милиони долари. Недвижноста е огласена од страна на агенцијата ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Порталот МКД.мк , објави шокантни податоци од обдукцискиот наод за смртта на Тамара Димовска, кој е дел од документацијата на судскиот процес кој започна пред ...
  | | веќе видена | слични

  Највлијателни земји во Европската Унија се Германија, Франција, Велика Британија и Холандија, додека поранешните југословенски републики Словенија и Хрватска, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Од утринава постојано кружат информации дека Грегор Оцвирк го напуштил Вардар поради лоши односи со дел од раководството на тимот. Оваа вест ја пуштија ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Овој септември во Вардар пристигна Словенецот, Грегор Оцвирик и беше најавен како голем талент. Во Вардар пристигна како најдобар стрелец од младинското ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Пијанистката Дуња Иванова и тенорот Исмет Вејсели в четврток ќе одржат целовечерен концерт во концертната сала на Универзитетот за уметност во Тирана, во рамки ...
  сите 4 | | | веќе видена

  На Факултетот за драмски уметности – Скопје, денеска во рамки на годинешното издание на „Скомрахи“, ќе се одржи Билатералната научна конференција ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денеска беше во посета на новите простории на Амбасадата на Република Словенија во ...
  сите 120 | | | веќе видена

  Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денеска беше во посета на новите простории на Амбасадата на Република Словенија во ...
  сите 120 | | | веќе видена

  По повод одбележувањето на првата деценија од банкарското работење во Р. Македонија, Шпаркасе Банка одржа две едукативни трибини, во исто време, на две ...
  сите 27 | | | веќе видена

  По повод одбележувањето на првата деценија од банкарското работење во Р Македонија,„ Шпаркасе банка“ одржа две едукативни трибини во исто време, на две ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денеска беше во посета на новите простории на Амбасадата на Република Словенија во ...
  сите 120 | | | веќе видена

  Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денеска беше во посета на новите простории на Амбасадата на Република Словенија во ...
  сите 121 | | | веќе видена

  По повод одбележувањето на првата деценија од банкарското работење во Р. Македонија, Шпаркасе Банка одржа две едукативни трибини, во исто време, на две ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денеска беше во посета на новите простории на Амбасадата на Република Словенија во ...
  сите 118 | | | веќе видена

  По повод одбележувањето на првата деценија од банкарското работење во Р. Македонија, Шпаркасе Банка одржа две едукативни трибини, во исто време, на две ...
  сите 26 | | | веќе видена