Словенија

  во

  Македонската одбојкарска репрезентација се пласираше на своето прво Европско првенство, откако во СЦ „Кале“ славеше над селекцијата на Унгарија со 25:21, ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Македонската одбојкарска репрезентација вечерва оствари историски успех пласирајќи се на Европското првенство за првпат. Нашата репрезентација ја совлада ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Македонската репрезентација во одбојка вечерва напиша историја, откако за прв пат обезбеди учество на Европско првенство. „Жолто-црвените“ вечерва со 3-0 ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Македонската одбојкарска репрезентација ќе игра на Европското првенство кое оваа година ќе се одржи во Белгија, Франција, Холандија и Словенија. Ова е епилогот ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Македонија првпат избори пласман на Европското првенство (ЕП) во одбојка, откако ја совлада Унгарија со 3-0 (25-21, 25-20, 25-21) во сетови, во решавачкиот ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Одбојкарската репрезентација на Македонија успеа да обезбеди историски пласман на Европско првенство. Со триумфот од 3-0 над селекцијата на Унгарија во СРЦ ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Македонија е на прагот да добие уште една репрезентација од големите колективни спортови на континентално натпреварување. По ракометарите и кошаркарите кои ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Секој десетти вработен во Словенија е странец, а речиси половината од странските работници доаѓаат од Босна и Херцеговина. Словенечката служба за статистика ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Секој десетти вработен во Словенија е странец, а речиси половина од сите странски работници доаѓаат од Босна и Херцеговина. Словенечката државна статистика ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Еден од најталентираните кошаркари на денешницата, Лука Дончиќ, несомнено прераснува во голема ѕвезда во НБА лигата. Тој со своите изданија кои ги нуди во ...
  сите 32 | | | веќе видена