Словенија

  во

  Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери, во текот на вчерашниот и денешниот ден прими писма на сочувство по повод автобуската ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Словенечкиот пратеник Дариј Крајчич поднесе оставка, откако беше објавено дека украл сендвич од супермаркет во Љубљана. Крајчич објасни дека тоа го сторил оти ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Демократската сенаторка од Минесота Ејми Клобушар, која ја објави кандидатурата за претседателските избори во САД во 2020 година, исто како и првата дама на ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Словенечкиот пратеник Дариј Крајчич поднесе оставка, откако беше објавено дека украл сендвич од супермаркет во Љубљана. Крајчич објасни дека тоа го сторил оти ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Словенечкиот пратеник Дариј Крајчич поднесе оставка, откако беше објавено дека украл сендвич од супермаркет во Љубљана. Крајчич објасни дека тоа го сторил оти ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Лиса Жерар, едната половина од епското дуо Dead Can Dance, легендарната британска трупа Тајгер Лилис и Џим Џармуш, големото име од филмската индустрија, се ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Веста е тазе словенечка сол на стара ама постојано обновувана македонска рана. А таа гласи дека пратеник во парламентот на Република Словенија поднел оставка ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Најмногу склучени бракови во Европа има во Литванија, а најмалку во Словенија, говорат податоците на Европската статистичка агенција. Во ЕУ просечно се ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Најмногу склучени бракови во Европа се во Литванија, а најмалку во Словенија, говорат податоците на Европската статистичка агенција објавени денеска, на денот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Најмногу склучени бракови во Европа се во Литванија, а најмалку во Словенија, говорат податоците на Европската статистичка агенција објавени денеска, на денот ...
  сите 6 | | | веќе видена