Словенија

  во

  Екс советник на премиерот Заев а сега пратеник на владеачката коалиција под емоции од вчерашната Евровизија направи три дипломатски гафа кои се дозволени за ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Ден потоа, после големата радост која ни ја приреди годинешниот наш претставник за песна на Евровизија, Тамара Тодевска, се сумираат резултатите. На крајот ...
  сите 219 | | | веќе видена

  Еве како синоќа гласаа на Евровизија за македонската претставничка Тамара која имаше беспрекорен настап: 5 поени од Португалија 8 Азарбејџан 3 Малта 1 Сан ...
  сите 293 | | | веќе видена

  Поради променетиот начин на гласање, ретко кому му е јасно како всушност се собираа гласовите од публиката на „Евровизија“ и како се стигна до тие бодови. ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Македонија и нашата претставничка Тамара Тодевска за првпат годинава од речиси сите земји добија поени на изборот за песна на Евровизија. Песната „Proud“ ...
  сите 293 | | | веќе видена

  Во Даут-пашин амам денеска, под мотото „Синергија: литература, филм, музика“, ќе биде отворен Интернационалниот литературен фестивал „Про-За Балкан“, што ќе ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Тамара Тодевска со својата изведба и пласман на 64-то издание на Евровизија, ја остави својата нација без здив како никогаш досега. За оние кои не веруваа дека ...
  сите 219 | | | веќе видена

  Интернационалниот литературен фестивал „Про-За Балкан“ ќе биде отворен в недела (19 мај) во 20 часот во Даут-пашиниот амам во Скопје. Годинешниот лауреат на ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Македонија и нашата претставничка Тамара Тодевска за првпат годинава од речиси сите земји добија поени на изборот за песна на Евровизија. Песната „Proud“ во ...
  сите 293 | | | веќе видена

  Македонија и нашата претставничка Тамара Тодевска за првпат годинава од речиси сите земји добија поени на изборот за песна на Евровизија. Песната „Proud“ во ...
  сите 293 | | | веќе видена