Словенија

  во

  Се отвора една нова успешна приказна, рече министерот за земјоделство Љупчо Николовски, на синоќешното отворање на обновена винарска визба во неготинско Дисан, ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Оние кои некогаш биле извидници, веројатно, како и мојот пријател, во рамките на обуките за преживување во природа, испробале печени скакулци. Такашто, кога му ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Тамара Тодевска со песната „Proud“ („Горда“) вечер ќе настапи во втората полуфинална вечер на 64. Евровизија, што се одржува во Тел Авив, Израел. Тамара ...
  сите 453 | | | веќе видена

  Имаат само 15 години, а веќе се вицепрваци на Европа. Велешаните Викторија Панова и Марко Ингилизов го освоија второто место на Европскиот квиз на парите, кој ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во месноста Пристава, недалеку од Нова Горица, Словенија, в сабота треба да биде отворен музеј на криумчарењето, кој посетителите ќе ги врати во времето на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Во охридското училиште „Братство Единство“ се одржа македонско- словенечки појадок во знак на одбележување на Меѓународниот ден на пчелата. Од минатата година ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Министрите за земјоделство на Република Словенија, Александра Пивец и на Република Северна Македонија, Љупчо Николовски, претседателкката на советот на Општина ...
  сите 39 | | | веќе видена