Словенија

  во

  Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања и координација со економските ресори, Кочо Анѓушев и министерот за економија, Крешник Бектеши ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Во Истанбул, Турција, изминатиот викенд се одржа 27-то Генерално собрание на Aсоцијацијата на балкански новински агенции АБНА-СЕ, на тема „Дигитални медиуми: ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања и координација со економските ресори, Кочо Анѓушев и министерот за економија, Крешник Бектеши ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања и координација со економските ресори, Кочо Анѓушев, и министерот за економија, Крешник Бектеши, ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Многу земјотреси ова попладне на Балканот и во Европа. Последниот потрес попладнево е регистриран во Бугарија, Софија, со јачина од 2,8 степени по рихтеровата ...
  сите 88 | | | веќе видена

  На граничниот премина Брегана, на влезот во Словенија, во автобус кој тргна од Тузла кон Хамбург, се породи една патничка.Меѓу патниците во автобусот на ...
  сите 22 | | | веќе видена

  На граничниот премина Брегана, на влезот во Словенија, во автобус кој тргна од Тузла кон Хамбург, се породи една патничка. Меѓу патниците во автобусот на ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Во Виена почна официјалниот работен појадок за премиерите од Западен Балкан организиран од канцеларот на Австрија Себастијан Курц, а на кој Македонија ја ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања и координација со економските ресори, Кочо Анѓушев и министерот за економија, Крешник Бектеши ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Односите со Србија се „најдобри и најстабилни од независноста на Црна Гора, а соработката е интензивна“, изјави шефот на црногорскатра дипломатијата Срѓан ...
  сите 32 | | | веќе видена

  За две недели (2 декември) во Даблин ќе бидат извлечени квалификациските групи за пласман на Европското првенство во 2020 година. Македонија противниците ќе ги ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Во Истанбул, Турција, изминатиот викенд се одржа 27-то Генерално собрание на Aсоцијацијата на балкански новински агенции АБНА-СЕ, на тема „Дигитални медиуми: ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Вистинска драма се случувала синоќа на граничниот премин Брегана помеѓу Хрвастска и Словенија каде жена која патувала во автобус на боснаската компанија ...
  сите 22 | | | веќе видена