Словенија

  во

  Со 140 гласа „за“ бугарското Собрание го ратификуваше пристапниот Протокол за прием на Македонија во НАТО. Со тоа Бугарија е четвртата земја која го одобрува ...
  сите 87 | | | веќе видена

  До стартот на квалификациите за пласман на ЕП 2020 година, останува точно уште еден месец. Имено на 21 март прво ја дочекуваме селекцијата на Летонија, а три ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Со 140 гласа за, бугарскиот парламент го ратификуваше протоколот за пристапување на Северна Македонија во НАТО, објави бугарската новинска агенција „Фокус“. ...
  | | веќе видена | слични

  Парламентот на Република Бугарија денеска го ратификува Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО. За ратификацијата гласаа 140 пратеници, ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Парламентот на Република Бугарија денеска го ратификува Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО. За ратификацијата гласаа 140 пратеници, ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Софија, 20 февруари 2019 (МИА) – Парламентот на Република Бугарија денеска го ратификува Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО. За ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Парламентот на Република Бугарија денеска го ратификува Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО. За ратификацијата гласаа 140 пратеници, ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Парламентот на Република Бугарија денеска го ратификува Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО. За ратификацијата гласаа 140 пратеници, ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Парламентот на Република Бугарија денеска го ратификува Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО. За ратификацијата гласаа 140 пратеници, ...
  сите 87 | | | веќе видена