Словенија

  во

  Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, денеска оствари средба со министерот за одбрана на Република Словенија, Карл Ерјавец кој ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Бев сведок на настаните на самитот 2008-та во Букурешт. Задоволен сум што Македонија која беше парализирана четврт век конечно успеа да излезе од овој ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Министерот за одбрана на Словенија, Карл Ерјавец во денешното обраќање на панел дискусијата во Комисијата за одбрана и безбедност во македонскиот Парламент ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Комисијата за одбрана и безбедност, во соработка со Министерството за одбрана и Амбасадата на Република Словенија во Република Македонија, организираа ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Бев сведок на настаните на самитот 2008-та во Букурешт. Задоволен сум што Македонија која беше парализирана четврт век конечно успеа да излезе од овој ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Министерката за одбрана Радмила Шекеринска се сретна со нејзиниот словенечки колега, Карл Ерјавец, кој престојува во официјална посета на Република ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, оствари средба со делегацијата на Министерството за одбрана на Република Словенија, предводена од ...
  сите 61 | | | веќе видена

   Амбасадата на Република Словенија е именувана од страна на НАТО за точка за контакт во претстојниот финален процес на зачленувањето на Република Македонија во ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, оствари средба со делегацијата на Министерството за одбрана на Република Словенија, предводена од ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, денеска прими делегација на Министерството за одбрана на Република Словенија, предводена од ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Амбасадата на Република Словенија е именувана од страна на НАТО за точка за контакт во претстојниот финален процес на зачленувањето на Република Македонија во ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Одличните билатерални односи, можностите за зајакнување на соработката во повеќе области од заемен интерес, но и безрезервната поддршка на Словенија за ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Денес, министерот за надворешни работи, Никола Димитров оствари средба со министерот за одбрана на Република Словенија, Карл Ерјавец, кој престојува во ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Го запознав словенечкиот министер за одбрана, Карл Ерјавец, за актуелната ситуација со спроведувањето на Договорот од Преспа во Република Македонија и во ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Toa биле темите на денешната средба на шефот на македонската дипломатија Никола Димитров и словенечкиот министер за одбрана Карл Ерјавец. Димитров, како што ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, оствари средба со делегацијата на Министерството за одбрана на Република Словенија, предводена од ...
  сите 61 | | | веќе видена