Португалија

  во

  Кристијано Роналдо имаше незаборавна етапа во Манчестер Јунајтед каде успеа да освои се што можеше да се освои под водство на Сер Алекс Фергусон, но покрај ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Јасно е дека идниот Мундијал во 2022 ќе биде во Катар, а во 2026 ќе се одржува во три земји: Канада, САД и Мексико. За неколку години ќе се знае кој ќе биде ...
  сите 13 | | | веќе видена

   Роман Абрамович на 1 година ја изгубил мајка си, а 3 години подоцна починал и неговиот татко. Опра Винфри растела со баба ѝ и забременила на 13 години. Во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  На денешен ден пред 25 години стапи на сила Договорот од Мастрихт , со кој дотогашната Европска заедница беше преименувана во Европска унија и со кој се ...
  сите 5 | | | веќе видена

  На денешен ден пред 25 години стапи на сила Договорот од Мастрихт , со кој дотогашната Европска заедница беше преименувана во Европска унија и со кој се ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Нејзината миграциска политика не беше прифатлива за сите, исто како и политиката на штедење, критикувана од економски кризните земји. Повлекувањето на Меркел ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Најдобриот македонски ракометар, Кире Лазаров се најде во најдобрата постава во првите две кола од квалификациите за Европското првенство 2020 година. Тоа е ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Обилниот дожд и силниот ветер во централна Италија не ги спречија околу двете илјади љубители на “Abarth” да присуствуваат на денот на популарната скорпија на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Најдобриот македонски ракометар, Кире Лазаров се најде во најдобрата постава во првите две кола од квалификациите за Европското првенство 2020 година. Тоа е ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо е убеден дека заслужува по шести пат да ја добие „Златната топка“. Роналдо минатата сезона со Реал стигна до третиот ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо е убеден дека заслужува по шести пат да ја добие „Златната топка“. Роналдо минатата сезона со Реал стигна до третиот ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо е убеден дека заслужува по шести пат да ја добие „Златната топка“. Роналдо минатата сезона со Реал стигна до третиот ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Пред 5 години Македонката Соња Јовановска запознала момче од Грција на младинска размена во Португалија. Ги споила теглата свежо направен домашен ајвар. Пет ...
  | | веќе видена