Португалија

  во

  Полска извезла 2.700 килограми соминително говедско во земјите на Европската унија, изјави денеска шефот на полската ветеринарна служба, откако во јавноста се ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Полска извезла 2.700 килограми соминително говедско во земјите на Европската унија, изјави денеска шефот на полската ветеринарна служба, откако во јавноста се ...
  сите 48 | | | веќе видена

  На маргините на Самитот на земјите од Југот, што се одржува во Никозија, а на кој учествуваат кипарскиот и францускиот претседател, премиерите на Грција, ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Од Македонската телевизија информираат дека наскоро ќе бидат објавени имињата на евровизискиот тим и на авторите на песната со која Тамара ќе нѐ претставува во ...
  сите 31 | | | веќе видена

  На маргините на Самитот на земјите од Југот, што се одржува во Никозија, а на кој учествуваат кипарскиот и францускиот претседател, премиерите на Грција, ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Од Петтиот Самит на земјите од Југот што се одржува на Кипар, грчкиот премиер Алексис Ципрас испрати порака дека Договорот од Преспа покажува дека постојат ...
  сите 90 | | | веќе видена