Португалија

  во

  Репрезентација на Полска вчера во загуби од Италија со 1:0 со голот на Бриги во втората минута од судиското продолжение. Благодарение на новото губење на ...
  сите 28 | | | веќе видена

  " alt=Италија, конечно, успеа да победи во еден конкурентен меч во 2018 година, откако дефанзивецот на Фиорентина, Кристијано Бираги постигна гол во 92. минута ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Ураганот Лесли кој протатни низ Португалија остави 300.000 домаќинства без струја во оваа земја на Пиринејскиот Полуостров, јави Би-Би-Си. Британскиот сервис ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Кристијано Бираги постигна гол за Италија во судиското продолжение на гостувањето кај Полска, со што донесе важна победа за „аѕурите“ во Лигата на нации и ја ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Средбата меѓу Полска и Италија заврши во корист на избраниците на Роберто Манчини, со гол пред самиот крај на натпреварот. Во рамките од третото коло во група ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Италија, конечно, успеа да победи во еден конкурентен меч во 2018 година, откако дефанзивецот на Фиорентина, Кристијано Бираги постигна гол во 92. минута во ...
  сите 24 | | | веќе видена

  При налетот на ураганот Лесли во Португалија, 27 лица се повредени, а 60 беа принудени да се евакуираат. Поради лошите временски услови, десетици илјади луѓе ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Португалија добро го искористи одморот од Лигата на Нации, па во пријателска средба против Шкотска оствари убедлива победа од 3-1. На гостувањето ов Глазгов, ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Ураганот Лесли утрово ја погодил Португалија со удари од ветер со јачина од 176 километри на час, кои корнеле дрва и оставиле стотици илјади луѓе без струја. ...
  сите 36 | | | веќе видена