Португалија

  во

  Матијас Ѕајдел од дете многу сакал фудбал. На 10 години често седел во својата соба и на магнетофон со касета во улога на коментатор го диктирал составот на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Европскиот центар за превенција и контрола на болести (ЕЦДЦ) соопшти дека е потребно да се ограничи движењето на ранливите категории дури и кога ќе биде ...
  сите 161 | | | веќе видена

  Селекторот на Холандија, Роналд Куман вели дека се чувствува „многу здраво“ откако имаше „вистински шок“ со итната операција на срцето во текот на викендот. ...
  сите 8 | | | веќе видена

  По двомесечниот престој во Португалија, Кристијано Роналдо одлучи да се врати во Италија, каде наскоро треба да започне со тренинзите во кампот на Јувентус. ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Македонската ракометна репрезентација е главниот фаворит за добивање една од двете вајл-карди за настап на СП 2021, резервирани од ИХФ за европски селекции. ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Дури и ако наскоро се укине карантинот и се покрене целосно авиосообраќајот, на постарите луѓе можеби ќе им биде забрането да патуваат во странство. Европскиот ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Најславниот ден во својата историја градот Штип го имаше на 20 септември 1978 година. На тој ден градот под Исарот беше светска сензација, беше барем 24 часа ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Алфредо Ди Стефано, великанот на Реал Мадрид тврдел дека Еузебио е најдобриот играч на сите времиња. Фудбалската кариера на вештиот дриблер Еузебио траела 22 ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Лентата ја мотаме во јануари 2008, месец кој веќе по традиција е резервиран за ракомет и тресење пред телевизор дали ќе им тргне на Кире и дружината. Добро е ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед ги повика сите фудбалери кои добија дозвола да ја напуштат Англија да се вратат во следните седум дена зголемувајќи ги шпекулациите дека ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед ги повика сите фудбалери кои добија дозвола да ја напуштат Англија да се вратат во следните седум дена зголемувајќи ги шпекулациите дека ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Со оглед на тоа дека сочинува 20 проценти од грчкото БДП, грчкиот премиер Киријакос Мицотакис положува големи надежи дека летната сезона ќе отвори на 1-ви јули ...
  сите 140 | | | веќе видена