Португалија

  во

  На црвениот килим пред њујоршкото кино „Синема Вилиџ“, на премиерата на „Бикини Мун“ на Милчо Манчевски дефилираше дел од актерската екипа на филмот чело со ...
  сите 4 | | | веќе видена

  „По повод овој 16.октомври – Светскиот за борба против гладот, ние како организација со нашите партнер-организации, не организираме никакви хуманитарни настани ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Полска се запиша во историјата на новото фудбалско натпреварување на УЕФА, Лигата на нации, како првата земја која се сели од поквалитетна ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Денешниот ден е Светски ден на слепите лица и Меѓународен ден на пешачењето. Другите настаnи што го обележаа денешниот ден се: 70 п.н.е.- Роден е римскиот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  доц. д-р Елена Игновска Доколку го следиме правното резонирање на судските одлуки на Европскиот суд за човекови права, ќе заклучиме дека и Македонија има ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Полска се запиша во историјата на новото фудбалско натпреварување на УЕФА, Лигата на нации, како првата земја која се сели од поквалитетна ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Полска се запиша во историјата на новото фудбалско натпреварување на УЕФА, Лигата на нации, како првата земја која се сели од поквалитетна ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Полска се запиша во историјата на новото фудбалско натпреварување на УЕФА, Лигата на нации, како првата земја која се сели од поквалитетна ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Полска се запиша во историјата на новото фудбалско натпреварување на УЕФА, Лигата на нации, како првата земја која се сели од поквалитетна ...
  сите 37 | | | веќе видена