Португалија

  во

  Португалецот паузата поради репрезентативните натпревари ќе ја искористи за целосно да се посвети на италијанскиот првак, кој во моментов е голем приоритет за ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Португалскиот фудбалер Фабио Коентрао, се чини дека ја заврши епизодата на Сантијаго Бернабеу. Триесетгодишниот Коентрао го носи дресот на Реал од 2011. ...
  сите 56 | | | веќе видена

   Ако сакате да ја почувствувате величествената убавина на магичните катчиња во Португалија треба да ја посетите оваа држава надвор од сезона. Туризмот цвета ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Ако досега за да ви биде вратен ДДВ беше неопходно најмалата сума на една сметка да биде 120 евра, со одлука на генералниот секретаријат за јавни приходи, сега ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Најдобриот македонски голман, Борко Ристовски имаше импресивен настап и беше еден од најзаслужните што Бенфика ја отвори сезоната со титула. Имено клубот од ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Спортинг Лисабон во чии редови веќе настапува еден македонски интернационалец, Стефан Ристовски, посакува уште еден наш репрезентативец. Овие денови како што ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Од него најмногу пиво се извезе во Косово, додека, изнанадувачки,  најмногу се увезе од Романија. Во Европската Унија во 2017 година се произведени над 41 ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Македонија минатата година произведе 705 илјади хектолитри пиво, наведува Државниот завод за статистика. Од него најмногу пиво се извезе во Косово, додека, ...
  сите 12 | | | веќе видена