Португалија

  во

  Македонија стигна до убедлива победа од 37:31 над Србија во првиот од двата тест-меча пред стартот на Светското првенство во ракомет во Германија и Данска, ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Јулијанскиот календар го вовел Гај Јулије Цезар и се користел во цела Европа до 16 век, кога се прифатил Грегоријанскиот календар, пишува порталот ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Пазарот на недвижности во Грција „процвета“ со невообичаено големиот број продажби на странците кои сакаат да имаат корист од програмата „Златна виза“. Во исто ...
  сите 30 | | | веќе видена