Португалија

  во

  Ганви е голема населба изградена на езерото Нокоуе, кое се наоѓа на еден час северно од градот Котоноу, наголемиот град во Република Бенин (западна Африка). Во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Легендарниот шпански голман, Икер Касиљас иако е во поодминати фудбалски години одлично брани во дресот на Порто и е презадоволен од ситуацијата на стартот од ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Икер Касилјас одлично брани во дресот на Порто и може да биде презадоволен од тоа како се одвива ситуација во португалското првенство на стартот на сезоната, а ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Паузата за репрезентативни настапи, Кристијано Роналдо ја искористи да оди малку на одмор. Роналдо најави дека нема да игра за Португалија во мечевите од ...
  сите 194 | | | веќе видена

  Авион на компанијата „Трансавија“ денеска принудно слета на аеродромот во Фару, јужна Португалија. – Боинг 737 со 149 патници беше принуден да отстапи од ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Авион на компанијата „Трансавија" денеска принудно слета на аеродромот во Фару, јужна Португалија. – Боинг 737 со 149 патници беше принуден да отстапи од ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Евентуален настап на искусниот дефанзивец во Лигата на нации, односно контролката веднаш потоа, ќе му донесе статус на само седми фудбалер кому му успеало да ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Авион на „Ер Астана“ со шест членови на екипажот и без патници, приднудно слета во Португалија, откако претходно пилотите побарале помош од португалските ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Детективот Гонкало Амарал, кој ја водел потрагата по исчезнатото британско девојче, Медлин МекКен, напишал книга за тој контроверзен случај, која посебно ги ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Селекторот на младата македонска фудбалска репрезентација, Добринко Илиевски врати неколкумина „отпишани“ репрезентативци во составот во пресрет на двата ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Сандро Тонали е новиот Андреа Пирло, го споредуваат во стилот на игра со италијанската легенда, а со добрите настапи за Бреша, во Серија Б, го заслужи повикот ...
  сите 4 | | | веќе видена