Португалија

  во

  Актуелниот европски шампион и без својата прва ѕвезда обезбеди настап на Ф4 турнирот во Лига на нации, Португалија со реми од 0-0 на гостувањето кај Италија го ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Фудбалската репрезентација на Португалија избори пласман во полуфиналето на Лигата на нации откако вечерва одигра досадно реми 0-0 во Милано против Италија. ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Португалија остана непоразена на гостувањето кај Италија, откако на средбата на „Џузепе Меаца“ немаше ниту еден погодок. Со освоениот бод, Португалија и ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Португалците вечерва во Лигата на нациите играат против селекцијата на Италија. Со еден поен, Португалија ќе го обезбеди првото место на табелата, а иако не е ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Џорџо Кјелини ќе ја носи капитенската лента од првата минута на дуелот меѓу Италија и Португалија од Лигата на нации, а за него ова ќе биде вкупно 100. настап ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Лигата на Нации е супер натпреварување за добивки, денешните типстерски совети се наменети за средбите од ова натпреварување. На денешната програма се неколку ...
  сите 18 | | | веќе видена