Португалија

  во

  „Топчиите“ веројатно ќе бидат засилени во својот состав за Александре Лаказет за претстојното гостување кај Шефилд Јунајтед во понеделник во рамките на осмото ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Maлта и Хрватска се земјите во ЕУ од каде населението најмногу се иселува. Ова го покажува најновиот извештај на Светската банка. Хрватска досега ја напуштиле ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Метеоролошкиот сервис “AccuWeather” на својата страница објави долгорочна прогноза за претстојната зима. Додека подрачјето на Велика Британија, Скандинавија и ...
  сите 203 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Португалија, Кристијано Роналдо ја пофали сопругата на екс репрезентативецот Луис Фиго. – Да имав сопруга како Фиго, немаше да ја напуштам куќата ...
  сите 17 | | | веќе видена

  По Малта, Хрватска има најголема стапка на емиграција во Европската унија, дури 21,9 проценти од населението, што значи дека повеќе од една петтина од ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Хрватска, после Малта, има најголема стапка на миграција во Европската Унија, покажува најновиот извештај на Светската банка под називот „Миграција и одлив на ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Кристиано Роналдо е еден од најдобрите играчи во историјата, меѓутоа последната изјава на Жорге Мендеш е малку изненадувачка. Мендеш директно порача дека за ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Еден од најмоќните и најпознати фудбалски агент, Жорге Мендеш го издвои Кристијано Роналдо како најдобар играч во историјата на овој спорт. Оваа нова изјава на ...
  сите 123 | | | веќе видена