Португалија

  во

  Македонската етно група „Љубојна“ успешно настапи на меѓународниот фестивал „Медитерански култури“ кој синоќа заврши во португалскиот главен град ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Кристиано Роналдо со денешните погодоци доби место помеѓу најголемите. Чекаше Роналдо се до четвртиот натпревар за да го постигне првиот гол во дресот на ...
  сите 210 | | | веќе видена

  Денеска двете екипи од Македонија ги започнаа настапите во новата сезона од Лигата на шампиони. Вардар го победи европскиот првак Монпелје на гости, но екипата ...
  сите 58 | | | веќе видена

  По зголемената побарувачка на батерии експлодира побарувачката на литиум , кој го има во огромно количество на северот на Португалија. Британската компанија ,, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо не беше дел од составот на Португалија во изминатиов период што значи е сосема свеж и подготвен за новите предизвици со Јувентус. Тој се ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Пресудно беше очајното прво полувреме во Приштина што го загубивме со 20 поени разлика, нешто што не смее да се повтори на вечерашниот меч закажан на истото ...
  сите 74 | | | веќе видена