Португалија

  во

  Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро првпат се состана со претставници на меѓународната контакт група и разговараше со нив за последиците од санкциите, ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Капитенот на Англија, Хари Кејн, кој се уште ја лекува повредата на глуждот, беше вклучен во составот на Герет Саутгејт за натпреварите од финалната четворка ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Капитенот на Англија, Хари Кејн, кој се уште ја лекува повредата на глуждот, беше вклучен во составот на Герет Саутгејт за натпреварите од финалната четворка ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Поранешниот водач на баскиската сепаратистичка организација ЕТА, сега 68-годишниот Хозе Антонио Урутикочеа, познат под името Хозу Тернера, уапсен е во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Сојузот на фолклорни ансамбли на Македонија-СОФАМ од денес до 20 мај, во Битола домаќин е на претставници на фолклорни асоцијации од 15 држави во Европа, ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Модниот креатор Саша Видиќ кој без влакна на јазикот ги коментира јавните личности, овој пат ги прокоментира претставниците на Евровизија. Тој претставниците ...
  сите 20 | | | веќе видена