Португалија

  во

  Седумнаесет земји во кои живее четвртина од светското население се наоѓа во екстремен ризик да остане без вода, покажала листата на Светскиот институт за ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо се шегува дека 100 клубови би сакале да потпишат со него по пријателскиот меч помеѓу Спортинг Лисабон и Манчестер јунајтед во 2003, кој го ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо се шегува дека 100 клубови би сакале да потпишат со него по пријателскиот меч помеѓу Спортинг Лисабон и Манчестер јунајтед во 2003, кој го ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Кога во 2003 година Кристијано роналдо потпиша со Манчестер Јунајтед, во првите изјави што ги даде за медиумите на Островот го споман и името на тогаш ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Периодов Македонија е под закана од свинска чума. Соседна Бугарија ги брои уништените свињи и економски штети а дека чумата мо же да дојде и кај нас е ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Претседателот на Мозамбик, Филипе Њуси, и лидерот на најголемата опозициска група во земјата, Осуфо Момаде, синоќа во Мапуту потпишаа нов мировен договор, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Една четвртина од светската популација се соочува со екстремно висок недостиг на вода, покажуваат најновите податоци објавени од Светскиот институт за ресурси ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Една четвртина од светската популација се соочува со екстремно висок недостиг на вода, покажуваат најновите податоци објавени од Светскиот институт за ресурси ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Една четвртина од светската популација се соочува со екстремно висок недостаток на вода, покажуваат најновите податоци објавени од Светскиот институт за ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Кога Кристијано Роналдо во 2003 година дојде во Манчестер јунајтед, една од неговите познати изјави беше: „Мислите дека јас сум добар? Чекајте да го видите ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Стартува приоритетната продажба на билетите за новата натпреварувачка сезона на двоjниот европски шампион. На повеќе од 45 денови од првиот домашен натпревар ...
  сите 16 | | | веќе видена