Португалија

  во

  Во Бугарија е разоткриена измамничка мрежа која тргувала со државјанства. Тоа не е единствен случај во ЕУ. И други европски држави прават бизниси со пасоши, ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Во новиот број на американското универзитетско списание „Езра“ се објавени избрани песни од афирмираниот македонски поет Јовица Тасевски–Етернијан препеани на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Во новиот број на американското универзитетско списание „Езра“ се објавени избрани песни од афирмираниот македонски поет Јовица Тасевски–Етернијан препеани на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Англискиот премиерлигаш Челзи е подготвен да плати неверојатна сума од 105 милиони фунти за тинејџер од Португалија. Бенфика во своите редови го има ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Понеделник е денот кога најчесто се играат последните натпревари од лигите низ Европа, па со тоа и се затвораат колата од првенствата. Една средба се игра во ...
  сите 38 | | | веќе видена

   Без премногу заобиколување, најновото истражување вели дека тоа се Грците. Во меѓувреме пак, Шпанците се најмалку засегнати од тоа дали нивната култура е ...
  сите 2 | | | веќе видена