Португалија

  во

  Месечината, Земјата и Сонцето ќе бидат во една линија во текот на викендов кога се очекува целосно затемнување на Месечината, единствено во оваа, но и во ...
  сите 74 | | | веќе видена

  - Американскиот астрофизичар Патрик Хартиган изјави дека тоа ќе биде интересно бидејќи ќе се случи и Супер Месечина и целосно затемнување на Месечината ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Иранскиот голман Алириза Беиранванд, летоска на Светското првенство на дуелот со Португалија со своите одбрани го исфрустрира Кристијано Роналдо на кого му ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Книгата на поранешната прва дама на САД, Мишел Обама, се продава подобро од бестселерот „Педесет нијанси сиво“, објави „Амазон“. Иако на пазарот е 65 дена, ...
  сите 7 | | | веќе видена