Португалија

  во

  На денешен ден пред 25 години стапи на сила Договорот од Мастрихт , со кој дотогашната Европска заедница беше преименувана во Европска унија и со кој се ...
  сите 5 | | | веќе видена

  На денешен ден пред 25 години стапи на сила Договорот од Мастрихт , со кој дотогашната Европска заедница беше преименувана во Европска унија и со кој се ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Нејзината миграциска политика не беше прифатлива за сите, исто како и политиката на штедење, критикувана од економски кризните земји. Повлекувањето на Меркел ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Најдобриот македонски ракометар, Кире Лазаров се најде во најдобрата постава во првите две кола од квалификациите за Европското првенство 2020 година. Тоа е ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Обилниот дожд и силниот ветер во централна Италија не ги спречија околу двете илјади љубители на “Abarth” да присуствуваат на денот на популарната скорпија на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Најдобриот македонски ракометар, Кире Лазаров се најде во најдобрата постава во првите две кола од квалификациите за Европското првенство 2020 година. Тоа е ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо е убеден дека заслужува по шести пат да ја добие „Златната топка“. Роналдо минатата сезона со Реал стигна до третиот ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо е убеден дека заслужува по шести пат да ја добие „Златната топка“. Роналдо минатата сезона со Реал стигна до третиот ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо е убеден дека заслужува по шести пат да ја добие „Златната топка“. Роналдо минатата сезона со Реал стигна до третиот ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Пред 5 години Македонката Соња Јовановска запознала момче од Грција на младинска размена во Португалија. Ги споила теглата свежо направен домашен ајвар. Пет ...
  | | веќе видена

  Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо е убеден дека заслужува по шести пат да ја добие „Златната топка“. Роналдо минатата сезона со Реал стигна до третиот ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров е во најдобрата постава во првите две кола од Квалификациите за Европското првенство, меѓу ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо е убеден дека заслужува по шести пат да ја добие „Златната топка“. Роналдо минатата сезона со Реал стигна до третиот ...
  сите 19 | | | веќе видена