Никола

  во

  Го донесоа од судење да биде испрашан во обвинителството за организиран криминал, а барал прво да ги види доказите. И поранешниот министер за транспорт за ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Околу триесетина минути траеше распитот на поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески во Обвинителството за организиран криминал и корупција ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Судењето за незаконското следење на комуникациите „Таргет-Тврдина” на СЈО продолжува на 11 јуни со вкрстено испрашување на сведокот Звонко Костовски од страна ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Никола Перевски -Пере од „Нокаут“ се пофали дека вчера било весело во неговиот дом. Тој откри дека имале два родендени кои ги прославиле во домашна атмосфера. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Шансите да почнеме пристапни преговори годинава се многу големи, но пред сè ни треба политичка одлука за тоа. Министерот за надворешни работи Никола Димитров ...
  сите 23 | | | веќе видена