Никола

  во

  Лидерот на италијанската десница Матео Салвини загубил на популарноста поради предизвикувањето на политичката криза, покажуваат резултатите од испитувањето на ...
  сите 128 | | | веќе видена

  „СДСМ продолжува со промените и со зајакнувањето на капацитетите што се во интерес на граѓаните и имаат за цел забрзување на напредокот. Последните промени во ...
  сите 295 | | | веќе видена

  Ова го овозможува Меморандумот за соработка што денеска го потпишаа ректорот на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј", Никола Јанкуловски и главниот извршен ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Македонскиот филм „Медена земја“ на Тамара Котевска и Љубо Стефанов е добитник на наградата од публиката на Сараевскиот филмски фестивал. Македонската ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Премиерот ја предлага основачката на Grouper, Нина Ангеловска, за министерка за финансии. Таа има 30 години, но сепак не е најмладиот кој би седнал во оваа ...
  сите 189 | | | веќе видена

  Босанско-хрватскиот филм „Take Me Somewhere Nice“ на режисерката Ена Сендијаревиќ го освои „Срцето на Сараево“ за најдобар филм на синоќешната церемонија за ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Кандидатот за претседателската номинација на Демократската партија, Сенаторот од Вермонт, Берни Сандерс, објави синоќа план за борба против климатските ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Со многу тешкотии и изгубено време некако почна судскиот процес „Талир 1“ на СЈО за незаконското финансирање со 4.6 милиони евра на ВМРО-ДПМНЕ, но вториот ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Прекин на пастапката до разрешување на состојбата со специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, побара на денешното рочиште одбраната на обвинетите за ...
  сите 392 | | | веќе видена

  Различни реакции во јавноста предизвика предлогот на премиерот Зоран Заев да ја предложи Нина Ангеловска за нова министерка за финансии. Дел од јавноста смета ...
  сите 189 | | | веќе видена

  Кинеската „ЦРРЦ Џуџоу“ која годинава требаше да ги испорача локомотивите за македонската железница најверојатно ќе заврши на меѓународен арбитражен суд бидејќи ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Реформите во обвинителството се дел од пошироките реформи поврзани со владеењето на правото што се приоритетни за ЕУ, за НАТО и за граѓаните на Македонија, па ...
  сите 96 | | | веќе видена