Никола

  во

  Претседателот на Собранието Талат Џафери соопшти дека од 18 до 19 часот ќе трае паузата од расправата за предлог законот за јавното обвинителство, а по 19 ...
  сите 1277 | | | веќе видена

  Во попладневниот дел од седницата не можеше да се слушне ништо ново, освен предлогот на Даниела Рангелова од ВМРО-ДПМНЕ која апелира, секој што е засегнат во ...
  сите 1277 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието Талат Џафери соопшти дека од 18.00 до 19.00 часот ќе трае паузата од расправата за предлог законот за јавното обвинителство, а по ...
  сите 1277 | | | веќе видена

  Пратеничката од Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ, Емилија Александрова го повика нејзиниот колега од поранешната матична партија, Антонијо Милошоски ...
  сите 1277 | | | веќе видена

  Од нервозните реакции на ВМРО-ДПМНЕ овие денови, како и на пратениците на оваа криминална партија покажува дека извршителот Мицкоски е исплашен од Законот за ...
  сите 1277 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска во Минхен го започна своето учество на Минхенската безбедносна конференција со обраќање на панел ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска во Минхен го започна своето учество на Минхенската безбедносна конференција со обраќање на панел ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Откако пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски излезе со транспарент на собраниската говорница на која се гледа заедничка фотографија на министерката за ...
  сите 168 | | | веќе видена

  Заслужената позитивна одлука за почеток на пристапни преговори ќе биде валидација за досегашните напори на Северна Македонија, но и истовремено потврда за ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Извршителот Мицкоски не успева да ги испорача наредбите на неговиот шеф, избеганиот криминалец Никола Груевски, нема спас за криминалот, секој што се огрешил ...
  сите 1277 | | | веќе видена

  Францускиот амбасадор Кристијан Тимоние вели дека е важно да се донесе Закон за јавно обвинителство, како и оти влезот на земјава во Европската Унија зависи ...
  сите 596 | | | веќе видена

  Заслужената позитивна одлука за почеток на пристапни преговори ќе биде валидација за досегашните напори на Северна Македонија, но и истовремено потврда за ...
  сите 101 | | | веќе видена

  По повеќекратни процедурални забелешки, тензични реплики контрареплики, обвинувања и контраобвинувања за криминал, и две паузи по еден час, попладнево почна ...
  сите 1277 | | | веќе видена

  По повеќекратни процедурални забелешки, тензични реплики контрареплики, обвинувања и контраобвинувања за криминал, и две паузи по еден час, попладнево почна ...
  сите 1277 | | | веќе видена

  Францускиот амбасадор во земјава, Кристиан Тимоние, во екот на политичките препукувања на законот за Јавно обвинителство, во интервју за „Макфакс“ говори за ...
  сите 596 | | | веќе видена