Никола

  во

  Напаѓачот на Атлетико, Никола Калиниќ е близу до враќање во Серија А. Според „Скај Италија“, Рома ќе биде новиот клуб на хрватскиот фудбалер.Калиниќ ќе дојде ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Ништо не се менува во ВМРО-ДПМНЕ. Белиот дворец останува симбол на одбрана на криминалот, симбол на лажните вести и деструктивното однесување на штета на ...
  сите 360 | | | веќе видена

  Ништо не се менува во ВМРО-ДПМНЕ. Белиот дворец останува симбол на одбрана на криминалот, симбол на лажните вести и деструктивното однесување на штета на ...
  сите 360 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство. Минатото рочиште се одложи поради ...
  сите 336 | | | веќе видена

  Владата на претходниот словенечки премиер Миро Церар тајно купила четири блиндирани возила, од кои два „мерцедеса“ како тој за кој поранешниот македонски ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Прилеп со околијата е најважниот дел од Пелагониската или Битолската епархија. Тој е многу важна точка и во однос на минатото и историјата. Пред се, во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Манчестер Сити се договори со Барселона да го ангажира дефанзивецот Самуел Умтити, но во јануари, според „Дон Балон“. „Граѓаните“ не успеаја да ја засилат ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска го прими во проштална средба амбасадорот на Кралството Шведска во Република Северна Македонија, Матс ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Во врска со албанскиот фактор, Героски смета дека Али Ахмети ќе го повтори гамбитот, односно она што го направи со Никола Груевски. Кој е виновен што Никола ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Италијанското Движење пет ѕвезди (М5Ѕ) работи на тоа земјата да добие нова цврста влада, изјави во четвртокот Луиџи Ди Мајо по консултациите кај претседателот ...
  сите 123 | | | веќе видена