Никола

  во

  По советите на експертите со кои разговараше Би-Би-Си можеби ќе ви стане појасно што се треба да знаете за новиот Закон за работни односи во Германија Веста ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Пред почетокот на судењето за насилствата во Општина Центар и за шамарите за ексградоначалникот Андреј Жерновски што ги нарача избеганиот експремиер Никола ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Во кривичниот суд во Скопје се одржа рочиштето за предметот на СЈО ,,Насилство во Општина Центар“. На денешното судење беа изведени материјалните докази, меѓу ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Девет Невладини организации, денеска преку соопштение повикаа на политичка одговорност за бегството на Никола Груевски. Тие потсетија дека побарале истрагите ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Судењето за насилствата пред општина Центар продолжува на 6 февруари, откако на денешното рочиште беа изведени материјални докази предложени од Специјалното ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Судењето за насилствата пред општина Центар продолжува на 6 февруари, откако на денешното рочиште беа изведени материјални докази предложени од Специјалното ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Евентуалната кривична одговорност, која сѐ уште се утврдува, не ги ослободува највисоките функционери од политичка одговорност. Понесувањето политичка ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Маските на марионетската власт во Скопје паднаа. Со писмото на македонскиот бугараш Никола Димитров до грчкото министерство за надворешни работи во кое пишува ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Девет Невладини организации, денеска преку соопштение, повикаа на политичка одговорност за бегството на Никола Груевски. Тие потсетија дека побарале истрагите ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Да има најмалку десет години работно искуство по завршување на високото образование, од кои најмалку осум години во областите на откривање или спречување ...
  сите 204 | | | веќе видена

  Судењето за насилствата пред општина Центар продолжува на 6 февруари, откако на денешното рочиште беа изведени материјални докази предложени од Специјалното ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд во Скопје за денеска е најавено ново рочиште за случајот „Насилство во Општина Центар“ на Специјалното јавно обвинителство. Случајот се наоѓа ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Обвинетиот екс министер, Миле Јанакиески, на почетокот од денешното рочиште за насилствата во Општина Центар се пошегува со обвинетиот во истиот предмет, ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Со писмото на македонскиот бугараш Никола Димитров до грчкото министерство за надворешни работи во кое пишува дека нема македонска националност, всушност се ...
  сите 29 | | | веќе видена