Никола

  во

  Дали ќе има нов ребаланс на буџетот Владата се уште анализира и тоа ќе се знае на крајот на месецов. Ќе зависи од финансиската тежина на четвртиот сет нови ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Бадникарите немаа никаква двојба кога дојде време да ги изберат двата лика кои ќе му дадат белег на Бадник 2007, традиција што скопјани здушно ја поздравуваат ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Министерот за здравство Венко Филипче, вчера оствари средба со Никола Бартолини - шеф на секторот за Програми за финансиска поддршка при Делегација на ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за „насилствата пред Општина Центар во јуни 2013 година“ или случај познат уште како и ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Грција ќе ги засили напорите за помош на Северна Македонија во процесот на пристапување во ЕУ во следните месеци, според заедничките изјави на грчкиот ...
  сите 392 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, вечерва, во завршницата на својата дводневна работна посета на Атина, се сретна со лидерот ...
  сите 244 | | | веќе видена

  Два дена по излевањето на хидројаловиштето на рудникот Саса во Македонска Каменица, кога околу 3.000 кубни метри кал помешана со олово-цинкови соединенија ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за насилствата пред Општина Центар во јуни 2013 година. Претходното рочиште на 17 ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за насилствата пред Општина Центар во јуни 2013 година. Претходното рочиште на 17 ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ е избран во најдобрата петорка од НБА лигата за сезоната 2019/20. Членот на Далас маверикс доби огромно признание веќе во ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Северна Македонија се соочува со нов услов и нова блокада од страна на Бугарија. Министер за одбрана на нашиот источен сосед, Красимир Каракачанов, пред една ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Со Договорот од Преспа, Република Македонија и Грција создадоа модел за успешно решавање на отворените прашања меѓу соседите, додека со членството на земјата ...
  сите 244 | | | веќе видена