Никола

  во

  Судењето за „Титаник“, за изборни измами, злосторничко здружување, поткуп, закани, злоупотреби на функциите и други кривични дела поврзани со серија изборни ...
  сите 42 | | | веќе видена

  На списокот на селекторот Ангеловски има 23-ца фудбалери за претстојните два натпревари против Австрија и Израел, во рамките од квалификациите за ЕУРО 2020. ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски повика 23 фудбалери за претстојните два натпревари против Австрија (16. ноември, „Ернст Хапел“, ...
  сите 129 | | | веќе видена

  Најдобрите научници беа соопштени денеска во пресрет на 10 Ноември - Светскиот ден на науката за мир и развој во светот Докторите на науки Љупчо Пејов од ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Феркус Али и Али Емес во 2013-та сликале и испечатиле над 500 лични карти на жители на општина Пустец и од местото Гора во Косово. Тие не се гонат кривично во ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Со испитување на вториот сведок во Кривичниот суд претпладнево продолжи судењето за предметот „Титаник“ на СЈО. Сведокот, началничка на одделот каде што ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Судењето за „Титаник“ за злосторничко здружување, изборни измами, повреда на избирачкото право, злоупотреба на средства за финансирање изборна кампања и други ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи Никола Димитров на маргините на „Стратешкиот дијалог за Западен Балкан” организиран од Светскиот економски форум во Женева, ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Видувањата за најновата состојба во билатералните односи, состојбите во регионот, како и неговата европска перспектива по исходот на последниот Европски совет, ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Сведокот Енес Али во сведочењето за случајот „Титаник” потврди дека во периодот од октомври 2012 година до април 2013 година, добил плико од надредената со ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи Никола Димитров на маргините на „Стратешкиот дијалог за Западен Балкан“ организиран од Светскиот економски форум во Женева, ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи Никола Димитров на маргините на „Стратешкиот дијалог за Западен Балкан” организиран од Светскиот економски форум во Женева, ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Шефот на грлчата дипломатија, Никос Дендијас се состана со министерот за надворешни работи на Северна Македонија, Никола Димитров, на маргините од Светскиот ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи Никола Димитров на маргините на „Стратешкиот дијалог за Западен Балкан” организиран од Светскиот економски форум во Женева, ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Државниот инспекторат за животна средина (ДИЖС) во текот на 2019 година заклучно со 31 октомври има извршено 1.969 надзори на инсталации кои подлежат на А-ИСКЗ ...
  сите 41 | | | веќе видена

  На денешното рочиште за случајот „Титаник“ за изборните нерегуларности на локалните избори во 2013, сведочеа неколкумина вработени во МВР, кои објаснуваа како ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Видувањата за најновата состојба во билатералните односи, состојбите во регионот, како и неговата европска перспектива по исходот на последниот Европски совет, ...
  сите 118 | | | веќе видена