Никола

  во

  За Договорот од Преспа, предизвиците за Балканот, но и за иднината на билатералните односи меѓу Македонија и Грција, меѓу другото дискутираа учесниците на ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Многу е природно да се инвестира во однос на доверба и со новата Влада и мислам дека треба да работиме да ги убедиме во тоа што ние веруваме дека Договорот од ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Со неуспешно алиби и крајна неодговорност, Христијан Мицкоски, е во нов обид да го блокира напредокот на земјата и реформите. Фокусиран на одбрана на ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Кон крајот на август, за време на овогодинешниот министерски состанок (Гимних) во Финска, Северна Македонија и Кипар ќе воспостават дипломатски односи, ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Со неуспешно алиби и крајна неодговорност, Христијан Мицкоски, е во нов обид да го блокира напредокот на земјата и реформите. Фокусиран на одбрана на ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Интегрален текст од Прес конференција на Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ: Со неуспешно алиби и крајна неодговорност, Христијан Мицкоски, е во ...
  сите 84 | | | веќе видена

  На маргините на бизнис конференцијата на „Економист“, што вчера и денеска се одржува во Атина, македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров имаше ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Семки од диви лозници од неолит, од седум до пет илјади години пред нашата ера, се дел од винската приказна што можете да ја слушнете ако дојдете во Кавадарци ...
  сите 4 | | | веќе видена

  На маргините на бизнис конференцијата на „Економист“, што вчера и денеска се одржува во Атина, македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров имаше ...
  сите 87 | | | веќе видена

  На маргините на бизнис конференцијата на „Економист“, што вчера и денеска се одржува во Атина, македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров имаше ...
  сите 87 | | | веќе видена

  На маргините на конференцијата на Економист, која вчера и денес се одржува во Атина, МНР Никола Димитров разговораше со својот кипарски колега, МНР Никос ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Познатиот охридски нуркач Никола Паскали деновиве од дното на Охридското Езеро кај Мостот на желбите извади када, што некој ја фрлил на околу 100 метри од ...
  сите 62 | | | веќе видена