Никола

  во

  Долгометражниот игран филм „Жаба“, во режија на Елмир Јукиќ, копродукција помеѓу „Рифреш продакшн“ од БИХ, „Скопје филм студио“ од Македонија, „Пропелер филм“ ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Републичкиот штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ денеска ги повика сите членови и симпатизери на партијата да ја поддржат Декларацијата за реформи и демократизација. ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Ниту полицијата, ниту СЈО не откриваат детали околу приведувањето на осомничен поврзан со објавувањето на незаконски прислушувани разговори. Системите за ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Министерството за култура ќе го догради споменикот на Мајка Тереза на Плоштадот Македонија во Скопје, кога ќе обезбеди околу 4 милиони евра, колку треба да се ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Илија Илиоски од Републичкиот штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција одговарајќи на новинарски прашања рече дека воопшто не размислуваат да ...
  сите 41 | | | веќе видена

  "По промените кои што ќе се случат веќе есенва на 15 – ти октомври се обврзуваме дека ќе го намалиме загадувањето и ќе се заложиме за квалитетен воздух и ...
  сите 46 | | | веќе видена

  До први септември е отворен повикот на Здружението за култура „Транзен“ за учество на ликовни уметници на групната изложба „Несовршен простор“ на која ќе биде ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Републичкиот штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ денеска ги повика сите членови и симпатизери на партијата да ја поддржат Декларацијата за реформи и ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Републичкиот штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ денеска ги повика сите членови и симпатизери на партијата да ја поддржат Декларацијата за реформи и демократизација. ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Републичкиот штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ денеска ги повика сите членови и симпатизери на партијата да ја поддржат Декларацијата за реформи и демократизација. ...
  сите 41 | | | веќе видена

  За сега по кулоарите во Крива Паланка двата политички опонента ВМРО ДПМНЕ и СДСМ оперираат со по две имиња како најсериозни кандидати да ја добијат партиската ...
  | | веќе видена | слични

  Републичкиот штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ денеска ги повика сите членови и симпатизери на партијата да ја поддржат Декларацијата за реформи и демократизација. ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Републичкиот штаб за реформи во ВМРО-ДПМНЕ денеска ги повика сите членови и симпатизери на партијата да ја поддржат Декларацијата за реформи и демократизација. ...
  сите 41 | | | веќе видена

  На лицето Љ.П. доколку му се утврди вина за неовластено објавување прислушувани материјали, му се заканува казна затвор до една година, предвидува Законот за ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Во екот на летната сезона кога најголемиот дел од граѓаните патуваат надвор од државата и ги користат летните одмори Министерството за внатрешни работи доцни ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Во екот на летната сезона кога најголемиот дел од граѓаните патуваат надвор од државата и ги користат летните одмори Министерството за внатрешни работи доцни ...
  сите 37 | | | веќе видена